הישרדות, חדשות או סימפסונים – מה משדר העסק שלך?

העסק שלך הוא כמו טלוויזיה.

הוא יכול לשדר תוכניות איכות,
להקרין "סדרות אופרה",
להביא "תוכניות ריאליטי",
והוא יכול
לשדר תוכניות שמפספסות את המטרה...

הצופים בוחרים בערוץ שהכי מושך אותם. בהתאם לתוכניות ש"תשדר" הם יחליטו אם מעניין לצפות בך, אם הם מתחברים אליך ואם בא להם "לצרוך אותך" (משמע, לרכוש ממך).

מה משדר העסק שלך?

ניתן להשוות זאת לערוצי טלוויזיה כמו ערוץ 2, ערוץ 10 ודומיהם שבוחרים לשדר תוכניות מגוונות לעומת ערוצים כגון ערוצי האוכל, הבריאות, החדשות והספורט שבוחרים להתמקד ולהתעמק בנושא אחד. מסרייך בעסק יכולים להתפזר על תחומים רבים ולפנות לקהל צופים מגוון או לחילופין להתמקד בתחום מסויים ולפנות לקהל צופים ספציפי וממוקד.
שידורים
ממוקדים, או בהקשר העסקי - מסרים ממוקדים, מבטיחים שהצופים ידעו בדיוק איפה למצוא את מה שהם מחפשים, בונים תחושה של ערך ואיכות, ומבססים את נאמנות הצופים.


איך למשוך את תשומת הלב?

בטלוויזיה, כמו בעולם העסקים, יש תחרות רבה בין הערוצים השונים.
הערוצים המצליחים הם אלה שמביאים תוכן איכותי, שבולטים ביחס לאחרים ושיוצרים קשר וחיבור רגשי עמוק וחיובי עם הצופים שלהם.
ערוצים יכולים להשקיע רבות ב
שיווק, בפרסום ובקידום, אך אם הצופים לא יתחברו, יתרגשו או יזכרו אותם בצורה חיובית סביר להניח שהם יבחרו לדלג עליהם כשהם מזפזפים בשלט.


מאפיינים אלו הכרחיים במיוחד בעולם העסקים!

לקוחות עושים בחירות עם הרגש ומבססים את החלטותיהם על אינטואיציה ותחושות בטן. נאמנות לקוחות מבוססת על תחושה ואמונה מצטברות שהעסק שלך הוא זה שיכול לספק באופן עקבי את רצונותיהם. לפיכך, היכולת שלך להשפיע ולשלוט בדרך בה הם מגיבים וזוכרים את העסק שלך היא קריטית. במקביל, היכולת שלך לבנות תחושת אמון ונאמנות אצל לקוחותיך היא הכרחית.


באופן טבעי עולה השאלה איך עושים זאת?!
והתשובה:

לבחור ולהתמקד ב"קהל צופים" (=לקוחות) מוגדר ולכוון בדיוק אליו,
לבנות "לוח שידורים" (=תכנים) ממוקד וייחודי שיקלע למטרה ויבנה קהל צופים נאמן,

להגדיר במדוייק את התוכניות (=מסרים) שימשכו את קהל הצופים ויצרו עניין, חיבור ובולטות על פני מתחריך.

למעשה, כל אלה, בשילוב עם איפיון ויישום הדרכים ליצירת נאמנות, המשכיות וחיבור רגשי עם קהל הצופים הם בין המרכיבים המרכזיים בתדמית העסקית של ערוץ הטלוויזיה (=העסק) שלך שיבטיחו לך "רייטינג" גבוה.


ולסיכום,
חשוב להתייחס ולתכנן את המרכיבים הללו על מנת להשפיע על החלטת לקוחותיך בבחירתם לעקוב אחר תכניך ולרכוש ממך. בזמן בניית אסטרטגית התדמית העסקית, ולמעשה בכל שלב בעסק, תמיד חשוב לזכור מה היית רוצה לשדר ללקוחותיך, איזה סוג ערוץ העסק שלך ומה היית רוצה לייצג עבורם.


אם מצאת את המאמר מעניין ואם יש לך שאלות או נושאים שהיית רוצה שאתייחס אליהם, מזמינה אותך להגיב (בתגובות כאן למטה) ולשתף את חבריך כדי שגם הם יוכלו להנות מתוכן זה.. :)

 

 


עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Blue Captcha Image
Refresh

*