איך יוצרים תדמית לשמעון פרס, נשיא מדינת ישראל?

שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל – דמות כל כך מוכרת! בארץ ובעולם שמו נישא בפי רבים.

שמעון פרס, אדם עם עבר ועם עתיד, אדם שנטל חלק רב בהיסטוריה של העם שלנו ובמקביל אדם בעל חזון לשנים הבאות.

ובתור נשיא מדינת ישראל, גם שמעון פרס צריך להציג את עצמו בפני העולם, צריך לעשות את הרושם הנכון, צריך להשפיע על דיעותיהם ותחושותיהם של העוקבים אחריו ושל הצופים בו.

איך הוא עושה את זה?

אז ראשית, נשאל את עצמנו, מה מייצג שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל?

האם הוא מייצג את מדינת ישראל? האם הוא מייצג שלום? האם הוא מייצג את החיבור של מדינת ישראל לטכנולוגיה? האם הוא מייצג את מורשת ישראל?

ואז נשאל את עצמנו מה הרושם שנוצר לנו לגביו?

האם הרושם שלנו לגביו הוא רושם של אמינות? מקצועיות? רצינות? מהימנות?

אבל נסבך את זה קצת... כי הפעם לא נסתמך על מה שאנחנו מכירים... היום נבחן בפועל איך יוצרים תדמית לנשיא המדינה שמעון פרס.

שמעון פרס - נשיא מדינת ישראל:

אז מאיפה מתחילים?... כמובן בגוגל..

בין תוצאות החיפוש הראשונות נמצא אתר הנשיא.

כצפוי מאתר הנשיא הצבעים השולטים הם כחול-לבן, צבעי מדינת ישראל. באופן טבעי, עינינו מיד נמשכות לתמונה העליונה תמונתו של שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל, כאשר ברקע מופיע דגל ישראל.

מדהים לראות איך תמונה אחת יכולה להעביר כל כך הרבה מסרים: ראשית, גם בלי לדעת מי האדם ישר אנחנו יודעים שהוא מייצג את מדינת ישראל. שנית, אנחנו חשים שמדובר באדם מכובד, רגוע, נעים, אמין, בטוח ובוטח. למעשה, בשנייה אחת אנחנו כבר החלטנו שניתן לסמוך עליו.

שימו לב, שלאחר שראיתם את התמונה של שמעון פרס בבאנר, הדבר הראשון שאתם עושים הוא לסרוק גם את שאר התמונות המופיעות בדף ואז להמשיך לטקסטים. כך אנחנו (וכמובן הלקוחות שלנו) בנויים, ראשית "מצלמים" בעיניים את ה"מציאות", נותנים למוח לעבד אותה ואז לפי תגובתו של המוח (שמחליט "עובר" או "לא עובר") ממשיכים לשאר התכנים.

והתדמית? נוצר לנו קשר חזק מאוד בין שמעון פרס, הנשיא, לבין מדינת ישראל. אנחנו מבינים שמדובר באדם שהעשייה שלו ייצוגית ומדינית. והכי חשוב, אנו חשים שזה אדם שאנו בוטחים בו.

שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל – מקדם השלום:

אספקט מרכזי בתדמיתו של שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל, מתייחס לפעילותו לקידום השלום – המטרה היא, בין השאר, לייצר בתפיסת הקהל את הקשר הישיר בין שמעון פרס, הנשיא, לבין נושא השלום. כשרוצים לייצר תדמית, אחד הדברים החשובים ביותר היא ההבנה למי מייעדים את המסר. במקרה הנוכחי, המסר הוא כל כך רחב שיש צורך להביע אותו בצורות שונות ולהפיץ אותו בערוצים שונים כדי להגיע לקהלים מגוונים.

דוגמא מעניינת לכך הצגתי בטיזר למאמר הנוכחי שפירסמתי השבוע – למי שלא יצא לצפות מוזמן לצפות בו כאן. ההבנה שחשוב לייעד את המסר הזה גם לקהל הצעיר הובילה את בית הנשיא להפיק סרטון ויראלי ביוטיוב, קצבי וצעיר שמדבר את השפה של הצעירים. שמעון פרס, בסרטון, חוזר שוב ושוב על המסר "תהיו חבריי לשלום, אני רוצה לשמוע את קולכם" ("be my friend for peace, I want to hear your voice"). בהמשך הוא מזמין את הצופים להצטרף לדף הפייסבוק הרשמי של הנשיא, להביע את קולם למען השלום ובכך לשנות את העולם.

והתוצאה? חיבור מיידי בין שמעון פרס ונושא קידום השלום!

נוצר לנו רושם חזק מאוד שקידום השלום הוא נושא הקרוב לליבו של שמעון פרס, שהוא מבין את חשיבות הפניה לדור הצעיר כחלק מהחזון שלו לשנות את העתיד, שחשוב לו לשמוע את דעתנו בנושא ולבסוף, מעורר בנו סקרנות לראות מה עוד הוא עושה ויעשה למען השלום.

אז, כאן נשאלת השאלה, אם שמעון פרס היה עסק ש"מוכר" שלום, האם הייתם קונים אצלו?

שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל – מקדם הטכנולוגיה בישראל:

אספקט נוסף בתדמיתו של שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל, מתייחס לפעילותו לקידום תחום הטכנולוגיה בישראל. המטרה היא לייצר את הרושם שהוא מחובר למה שקורה היום בעולם האינטרנט והמחשבים – הדרך לעשות זאת, היא, ראשית, באמצעות נוכחות אינטרנטית בערוצים חברתיים. כך, לשמעון פרס, יש דף בפייסבוק (בעברית ובאנגלית), יש ערוץ טוויטר, ערוץ RSS וערוץ ביוטיוב. שנית, באמצעות מפגשים מתועדים (במאמרים, בתמונות ובראיונות) ותמיכה פעילה בתעשיית ההייטק בארץ ובעולם. כך לדוגמא, מאמר בגלובס בדבר ביקורו של שמעון פרס בעמק הסיליקון במטרה לחזק את מעמדה של ישראל כיעד אסטרטגי להשקעות בתחום הטכנולוגיה– ניתן לקרוא כאן. דוגמא נוספת, ראיון מרתק שנערך עם שמעון פרס, על ידי הCOO של פייסבוק Sheryl Sandberg במשרדי פייסבוק ב6.3.2012 – ניתן לצפות בו כאן. דוגמא נוספת, צילומי תדמית מביקורו של שמעון פרס במשרדי גוגל בעמק הסיליקון שפורסמו בדף הפייסבוק שלו – ניתן לצפות בהם כאן.

בסופו של דבר, החשיפה החוזרת ונשנית של תכנים, תמונות, ראיונות, פרסומים וכדו' של שמעון פרס בהקשר של תעשיית ההייטק והטכנולוגיה, חורטת במוחנו את הקשר הזה שבין שמעון פרס לנושא קידום ההייטק וגורמת לנו להטמיע ולזכור קשר זה. יחד עם זאת, יש לזכור שהחשיפה למסרים עצמה אינה מספיקה, מה שחשוב זה שחשיפה זו תייצר רושם חיובי! זה מה שיגרום לנו להאמין ולקבל את התדמית של שמעון פרס כמקדם הטכנולוגיה בישראל. זה מה שיגרום לנו לתמוך בשמעון פרס בפועלו זה ולהירתם לחזון שלו בעת הצורך.

עכשיו, בואו נחזור לשאלות שהתחלנו בהן:

מה הרושם שנוצר לכם לגבי שמעון פרס, נשיא מדינת ישראל?

מה הוא מייצג עבורכם?

האם התדמית שלו מוצלחת? האם היא מצליחה להעביר את המסרים שלו נכון?

ולבסוף, שניה לפני תחילת יום העצמאות – תבחנו את התדמית של העסק שלכם:

מה הרושם שהעסק שלכם יוצר?

מה העסק שלכם מייצג עבור קהל הלקוחות שלכם?

האם התדמית של העסק שלכם מוצלחת? האם היא מצליחה להעביר את המסרים שלכם נכון?

בברכת חג עצמאות שמח!!

ג'וי


אם מצאת את המאמר מעניין ואם יש לך שאלות או נושאים שהיית רוצה שאתייחס אליהם, מזמינה אותך להגיב (בתגובות כאן למטה) ולשתף את חבריך כדי שגם הם יוכלו להנות מתוכן זה.. :)

 

 


תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “איך יוצרים תדמית לשמעון פרס, נשיא מדינת ישראל?”

 1. תמר הראלבתאריך 29 אפריל 2012 בשעה 10:02

  תודה רבה, אין כמוך. ספקת לי חומר נוסף למחשבה על העסק

  .
  הי תמר,
  ממש שמחה לשמוע שהמאמר פתח כיווני מחשבה חדשים.
  מזמינה אותך לרשום לי אם יש לך נושאים נוספים שמעניינים אותך.. :)
  ג'וי

  תודה לך.. :)
  ג'וי

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Blue Captcha Image
Refresh

*