מי אמר שתמונת הנושא בדף העסקי בפייסבוק לא משפיעה על הצלחת העסק שלכם?

פייסבוק הנחיתו על בעלי העסקים עוד פצצה!

כל הדפים העסקיים עברו במכה אחת בסוף מרץ 2012 ל"תצוגת לוח השנה" (באנגלית: תצוגת ה-"Timeline"). שינוי זה הביא איתו השפעות מרחיקות לכת על מה עסקים צריכים לעשות כדי למשוך אליהם לקוחות. למעשה, שיטות, כלים ואפליקציות אשר שימשו אותם ביעילות במשך זמן רב הפסיקו לעבוד ו/או להיות אפקטיביים.

והתוצאה? כל הכסף והזמן שהושקעו ביצירתם ירדו לטימיון ועכשיו צריך להתחיל הכל מההתחלה..

נשאלת השאלה, למה בעצם פייסבוק עשתה שינוי זה?

התשובה לכך היא מאוד פשוטה. פייסבוק החליטו לשים את התדמית שלנו בחזית – הלקוח במבט אחד יכול להתרשם מי אנחנו, במה אנו שונים מהמתחרים שלנו, ולהחליט באותה שניה אם אנחנו מעניינים אותו ואם בכלל הוא רוצה לרכוש מאיתנו משהו.

אחד האמצעים המרכזיים בהם בחר פייסבוק לעשות צעד זה הוא "תמונת הנושא" (באנגלית: "Cover Picture").

"תמונת נושא" היא התמונה המוצגת ללקוח בראש הדף העסקי. מטרתה להמחיש ללקוח את ה"תמונה הגדולה" של העסק שלכם – לספר לו את הסיפור שלכם, להעביר לו את המסרים שלכם, להניע אותו לפעולה ולשכנע אותו שאתם שם בדיוק בשבילו.

תמונת נושא בדף העסקי בפייסבוק? מי צריך את זה בכלל?

במחקר שנעשה על ידי EyeTrackShop (המייצרים משקפי ראיה עם מצלמת HD העוקבת ומתעדת תנועות עיניים) עבור האתר Mashable (הלינק למאמר כאן) התגלה כי הנבדקים במחקר התבוננו במשך יותר זמן בתמונת הנושא בדפים עסקיים שהומרו לתצוגת לוח הזמן לעומת אלמנטים מקבילים בדפים עסקיים שלא הומרו לתצוגת לוח הזמן.

במקביל, הנבדקים התבוננו פחות זמן בפוסטים על גבי הקיר (באנגלית: "Wall") ובפרסומות של פייסבוק (באנגלית: "Facebook Ads") בדפים שהומרו לתצוגת לוח הזמן לעומת דפים שלא.


מס' נקודות מעניינות שעולות מתוצאות המחקר:

תמונות הנושא הם הקיר החדש של הדפים העסקיים (לפחות בכל הנוגע לתשומת לב הלקוחות). הדבר הראשון שהלקוחות מסתכלים עליו הן תמונת הנושא.

למעשה, הם משקיעים יותר זמן בהתבוננות בתמונת הנושא מאשר הזמן שהם משקיעים בקריאת תוכן הקיר והפוסטים בדף. התוצאות מראות שכל הנבדקים (הבחינו בתמונת הנושא: 100% מהנבדקים הביטו בתמונת הנושא תוך 0.5 שניה או פחות והם התבוננו בה במשך 7 שניות בממוצע.

נקודה מעניינת נוספת מתייחסת לתכנים המופיעים בתמונת הנושא. מתוצאות המחקר עולה כי תמונות נושא שמראות פרצופים מושכות יותר תשומת לב מאשר תמונות נושא אחרות.


התמונה הבאה מראה את זרימת המבט של הנבדקים כאשר הם נכנסו לדף פייסבוק בתצוגת לוח הזמן (התמונה הימנית) ובתצוגה הישנה (התמונה משמאל).

לקוח מתוך המאמר "Facebook Timeline changed the way we see brand pages"

 

אז מה זה אומר לגבי הדף העסקי שלך?

כידוע, הרושם הראשוני של הלקוחות שנכנסים לדף העסקי שלך בפייסבוק נקבע תוך שניות ספורות. תמונת הנושא בדף העסקי שלך היא הדבר הראשון והבולט ביותר אותו רואים הלקוחות שלך ולפיכך הינה המרכיב הראשון שמשפיע על הרושם הראשוני שנוצר להם לגבי העסק שלך.

הרבה עסקים מפספסים את הנקודה הזו ולא משקיעים בתמונת נושא טובה, מקצועית וייחודית ובכך מפספסים את ההזדמנות היחידה שיש להם לעשות רושם ראשוני טוב, נכון, ייחודי וממוקד על לקוחותיהם. לכן, הדבר הראשון שברצונך לעשות בדף העסקי שלך הוא לבחון את תמונת הנושא ולוודא שהיא המתאימה ביותר לעסק שלך, שהיא מעבירה ללקוחותיך מסר ברור וחיובי לגבי העסק שלך, והכי חשוב היא גורמת להם למעורבות רגשית.

כולנו מכירים את האמירה הנדושה אך הנכונה "תמונה שווה יותר מאלף מילים" – רצוי לוודא שתמונת הנושא בדף העסקי שלך בפייסבוק עושה בדיוק את זה גם עבור העסק שלך.

כדי לקבל עוד תכנים וטיפים בנוגע לתדמית עסקית בפייסבוק - לחץ כאן.


עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Blue Captcha Image
Refresh

*